Vždy jsem cítila, že potřebuji pomáhat lidem. (I když to zní jako klišé.) Nějak instinktivně jsem vždy byla pro své přátele ten, komu se nebojí svěřovat a snažila jsem se aspoň je vyslechnout a pokud možno i poradit. Sama jsem ale časem zjistila, že vše, co si člověk prožije na vlastní kůži, je pro něj tou nejlepší školou života. Proto rady jen nestačí, znám to z vlastní zkušenosti.
Hledala jsem tedy metodu, která by mohla splňovat mé očekávání a díky Míle Lukášové, která své zkušenosti s láskou předává svým žákům, jsem se nejen seznámila s regresní terapií, ale naučila i sama pomáhat.
Nejdříve byly „klienty“ mí kamarádi, známí a pak se jejich okruh rozrostl na jejich rodinné příslušníky, kamarády kamarádů, známé známých a tak jsem se mohla sama ještě víc přesvědčit o účinnosti regresní terapie. Rozhodla jsem se této metodě věnovat profesionálně a mohla nabídnout svou pomoc široké veřejnosti.
Nejdříve byly „klienty“ mí kamarádi, známí a pak se jejich okruh rozrostl na jejich rodinné příslušníky, kamarády kamarádů, známé známých a tak jsem se mohla sama ještě víc přesvědčit o účinnosti regresní terapie. Rozhodla jsem se této metodě věnovat profesionálně a mohla nabídnout svou pomoc široké veřejnosti.
A teď už k regresní terapii samotné. Terapie probíhá bez použití hypnózy. Žádná manipulace ani sugesce. Klient je neustále při vědomí, plně vnímá sebe i své okolí. Po celou dobu tedy víte, co se s vámi děje. Je vám ponechána svoboda jednání.
Psychické problémy – jednoduše řečeno vše, co vám nějakým způsobem vadí, co vás trápí a chcete se toho zbavit
Příklady: partnerské, vztahové, sexuální, pracovní, finanční problémy, problémy s váhou, různé strachy a fobie (z výšek, pavouků, hadů, z velkého množství lidí, hmyzu, klaunů, loutek, vody, létání, dotyků, psů, koček, myší, špíny, bacilů, nemocí, přízraků, duchů, ...), deprese, lítosti a smutky, nepřekonatelné smutky ze ztráty milované osoby (nebo zvířete), neustálé opakování špatných vzorců chování, závislosti (kouření, alkohol, gamblerství, drogy, ...), pocity vyhoření, nedocenění, malého sebevědomí, poruchy spánku, svědění, nutkavé projevy, problémy s otěhotněním, a další
Fyzické bolesti – hlavy, rukou, nohou, zad, ramen, břicha, pooperační a poúrazové stavy, pomalé hojení ran a úrazů, dýchací problémy, smyslové poruchy a další
Velmi zjednodušeně řečeno, je regresní terapie metodou, která pomocípomocí asociací a asociativního vybavování z paměti, je schopna řešit vaše problémy. Několikerým procházením traumatické události dochází k vybavování si emočních i fyzických problémů, detailů, myšlenek, příčin i následků, které vedly k vašim nynějším problémům. Uvědoměním a pochopením spojitostí je díky regresní terapie pak snadné odstranit problém, který spolu řešíme

Je regresní terapie pro všechny?
Nedoporučuji podstupovat regresní terapii v těhotenství, protože dítě v těle ženy vnímá všechny emoce společně s matkou a je zbytečné jej vystavovat takovéto zátěži.
U lidí závislých na alkoholu a drogách je nutno provádět terapii velmi uvážlivě a rozhodně ne pod vlivem alkoholu a drog. V těchto případech je terapie velmi zdlouhavá (ovlivněná a utlumená psychika) a neočekávejte vyřešení problému hned po prvním sezení. Ani regresní terapie není všelék.
Lidé užívající psychofarmaka mají ovlivněnou a utlumenou psychiku a terapie je také zdlouhavá a musíme k ní přistupovat jako doplněk k léčbě nařízenou odborným lékařem. V takovém případě je lépe poradit se se svým psychiatrem.
Jak dlouho trvá jedno sezení regresní terapie?
Počítejte minimálně 2 – 3 hodiny a po tuto dobu je dobré nebýt ničím rušen. Potřebný čas k vyřešení daného problému se nedá nikdy s jistotou dopředu určit. Záleží to na mnoha aspektech jako jsou schopnost vybavování si nebo složitost problému. V naprosté většině případů vyřešíme při jednom sezení jeden konkrétní problém. Závažnější problémy můžeme vyřešit během dalšího 1 - 2 sezení. Po každém sezení se ovšem klientovi uleví. Jakoby z pomyslného batohu problémů, který s sebou táhne, zmizela jedna zátěž. První sezení bývá vždy delší.
Jak je to s minulými životy?
Úkolem regresní terapie není dokazovat, že minulé životy existují. Je jen na rozhodnutí klienta, zda všechno to, co během terapie viděl, cítil a zažil, jsou minulé životy nebo jen příliš bujná fantazie.
Co mohu ale s jistotou tvrdit, je to, že regresní terapie pomáhá.
Dostane se klient pokaždé do minulého života?
Není to vždy pravidlem. Některá traumata vznikla až během tohoto života. Mohou se týkat třeba i ranného dětství nebo prenatálního vývoje. Ze své praxe mohu říci, že kupříkladu některé migrény vznikly právě v čase našeho příchodu na tento svět, tedy při porodu.
Je to velmi individuální, kam nás řešení problému zavede.
Očekávejte i nejčastější odpovědi na otázky týkající se obav z regresní terapie.
Máte-li jakýkoli dotaz, napište ho zde do komentářů nebo na www.facebook.com/kouzlasvetla
S láskou, Peral
Žádné komentáře:
Okomentovat